Atletico ndalet në barazim nga Villarreali

Atletico Madridi nuk ka arritur të arkëtojë pikët e plota në derbin e sotëm kundër Villarrealit, përkundër që kaloi e para në epërsi.

Ishte Correa ai që i dha epërsinë Atelticos në minutën e 61 pas asistimit nga Griezmann, transmeton Koha.net.

Villarreali arriti të barazojë shifrat nëntë minuta para përfundimit të kohës së rregullt të ndeshjes, dhe këtë e bëri përmes ish-sulmuesit të Milanit, Carlos Bacca.

Atletico tani ka 20 pikë në vendin e katërt, përderisa Villarreali në një vend më poshtë ka 17 pikë.

Lini një Përgjigje