sport

// TË FUNDIT

A rekomandohet të hani kërpudha gjatë shtatzënisë!?

Konsumimi i kërpudhave është i sigurt gjatë shtatzënisë, por disa nga llojet e këtij ushqimi duhet shmangur, siç janë ato të papërpunuara, ngase janë...

E zbulon shkenca, ja 8 arsyet se pse konsumimi i kafesë ndikon pozitivisht në...

Kafeja është parë si një produkt mjaft i dëmshëm, por në të vërtetë shkenca tregon të kundërtën. Në qoftë se ju pini kafe në mënyrë...

Nuk e keni menduar kurrë, ja dy faktorët kryesorë që iu shkaktojnë kokëdhimbjen

Më poshtë janë dy faktorë që ndikojnë dukshëm në kokëdhimbje. Sado që ju duket se kokëdhimbja ju vjen papritur, në fakt ajo mund të shkaktohet...

Probleme me mbetjen shtatzënë? Provoni këto pesë mënyra pa shkuar te mjeku

Edhe pse ndoshta në fund do ju duhen intervenime mjekësore, provojini njëherë këto pesë mënyra natyrale për të rritur shanset të ngelni shtatzënë. Merrni temperaturën...

Hani kungull shtatë ditë, rezultati do të jetë i pabesueshëm

Ngjyra e tyre është kënaqësi për sytë, shija e tyre ëmbëlsirë për qiellzën, plot vitamina dhe minerale, ndërkaq ka kalori të ulët. A ka dietë...