Mesazhi i dhimbshëm i fansave të Manchesterit për Fergusonin

Menjëherë pas përfundimit të ndeshjes mes Manchester City dhe Huddersfieldit qe perfundoi pa gola, në fushën e blertë në Stadiumin Etihad kanë hyrë me vrap fansat për të festuar titutllin e kampionit.

Mirëpo, një gjest i dy fansave të Cityt ka marrë vemendjen e të gjithëve. Një gjest i bukur por i dhimbshëm.

Ata kanë mbajtur në duar një poster në të cilin kërkohej që Ferguson të lëj anash futbollin dhe njëherësh i kanë uruar shërim Fergit.

Ferguson dje i është nënshtruar një oepracioni urgjent pas gjakderdhjes në tru dhe  po mbahet në kujdes intesiv mjekësor.

Gjesti i fansave të Manchester City ka bërë jehonë të madhe. Të gjithë duam kthimin e legjendes së futbollit.

Lini një Përgjigje