Sonte dueli i madh Joshua – Takam: Ky është TV kanali ku mund ta shikoni

Anthony Joshua përballet me afrikanin Carlos Takam, në luftën e parë për mbrojtjen e titullit të kampionit në kategorinë super të rëndë – versionet IBF dhe WBA.

Për anglezin 28 vjeç do të jetë dueli i 20’të në boksin profesionist ku deri tani ka arritur 19 fitore dhe të gjitha duelet i ka përfunduar para kohe.

Në anën tjetër, Takam 36 vjeç ka stil që nuk i përshtatet Joshuas. Kamerinasi 36 vjeç ka 35 fitore, 3 humbje dhe 1 barazim.

Dueli do të transmetohet drejtpërdrejt në televizionin gjerman RTL, me fillim prej orës 23:00, transmeton GazetaMetro.net

Për sonte ishte planifikuar revanshi Joshua-Klitschko, por dueli i anulua pasi ukrainasi papritur i dha fund karrierës.

Lini një Përgjigje